Pierwsza pomoc ratuje życie

Każdy uczeń szkoły średniej jak i również każdy, kursant prawa jazdy ma świadomość jak ważna jest pierwsza pomoc przedmedyczna. Przedmiot nazywający się PO miał na celu wpoić młodzieży zasady ratowania ludzkiego życia. Do tego celu używane były m.in. fantomy a także objaśniane na nich sztuczne oddychanie oraz przywracanie akcji serca.

Apteczka samochodowa

Źródło: czarmed.pl

Pedagog wpajał uczniom potrzebę zakupienia apteczki samochodowej jak i również nauczał ich jak ją wykorzystywać. Często tłumaczył także, jak opatrzyć rany przy wystąpieniu złamań otwartych, jak ratować czyjeś zdrowie w momencie zakrztuszenia, omdlenia jak również oparzenia skóry.

Defibrylator AED potrzebny w każdej firmie
Zazwyczaj mądrzy i dbający o uczniów nauczyciele urządzali wycieczki do regionalnych centrów krwiodawstwa, pogawędki z stróżami prawa jak i również personelem medycznym. Przedstawiali mrożące krew w żyłach opowieści o tragicznie się kończącej ignorancji zasad udzielania pierwszej pomocy. Z takich spotkań zawsze dużo się wynosiło. Niektóre osoby przez następne kilkadziesiąt lat mają pojęcie w jaki sposób bezpiecznie wynosić z samochodu osoby poszkodowane jak się zachować w razie wystąpienia nagłego wycieku krwi, a nawet do czego służy defibrylator aed.

Pierwsza pomoc przedmedyczna – na wagę życia
Inaczej sprawa prezentuje się w przypadku szkolenia na prawo jazdy.

Gdy uznasz, że omawiany w tym miejscu post jest warty zainteresowania, kliknij ten link, a znajdziesz więcej pomoc psychologiczna katowice tego typu tekstów!

30 godzin teorii musi wystarczyć na dokładne poznanie kodeksu drogowego, technicznej obsługi samochodu, i właśnie zasad pierwszej pomocy przedmedycznej. Zwykle poświęcone są jej dwie godziny, podczas których ratownik przerabia z adeptami na kierowców zadania testowe. Nie ma w nich mowy na przykład o konieczności zaopatrzenia się na urlop apteczki turystycznej, ani o ćwiczeniach na reduktorach tlenowych. O niezbędnym w przypadku zatrzymania akcji serca defibrylatorze AED, który przywraca krążenie, nikt nie wspomina.

Apteczka samochodowa – konieczność, nie dobra wola
Każdego roku kilkadziesiąt tysięcy osób ginie z powodu wypadków drogowych. Niektórych ofiar można byłoby uniknąć dzięki solidnie przeprowadzonym kursom pierwszej pomocy przedmedycznej i posiadaniu apteczki samochodowej. Na wakacje mamy obowiązekrównież wziąć apteczkę turystyczną, która odporna jest na różne wstrząsy, ścieranie i wodę oraz warto kupić termometr (nasza strona) bezdotykowy.

Świadomość społeczna związana z pierwszą pomocą przedmedyczną wciąż pozostawia wiele do życzenia. Niektórzy ignorują ten temat, posiadając przekonanie, że ich to nie spotka. Może może się zdarzyć, że będą potrzebowali ratunku. Jeśli będą mieli szczęście znajdzie się ktoś, kto ma odmienne zdanie i będzie mógł im tej pomocy udzielić.
Źródło: CZARMED Kursy Pierwszej Pomocy