Nie tylko praca się liczy

psycholog

Źródło: http://www.sxc.hu/

Mogłoby się zdawać, że urodziliśmy się w idealnych czasach. Nie widzimy okrucieństwa wojny. Nie cierpimy na głód. Większość chorób jest już na szczęście do wyleczenia. Mamy dobre wykształcenie i posadę, która pozwala nam żyć na odpowiednim poziomie. Możemy spełniać najskrytsze marzenia i rozwijać zainteresowania. Lecz jednej rzeczy nam brakuje nieustannie. Jest to czas.

Nieustający pośpiech to powód naszej nieustającej nerwicy. Przez stres w życiu codziennym pogorszeniu ulegają stosunki z najbliższymi. Często nie mamy odrobinki czasu, aby opowiedzieć dziecku baśń na dobranoc albo spożyć z partnerem wspólny obiad. Jesteśmy w ciągłym biegu, obawiając się, że gdzieś nie zdążymy lub o czymś niesamowicie istotnym zapomnimy. Chcemy dać radę ze wszystkim, a tak naprawdę mnóstwo spraw nam ucieka. Nie wiadomo kiedy, nasze dzieci dorastają i opuszczają rodzinne gniazdo. Nasz małżonek oddala się od nas i w pewnym momencie dostrzegamy, że to kompletnie obca osoba. A przecież dawniej kochaliśmy się tak mocno. W efekcie zostajemy sami, bez prywatnego życia. Nigdy przecież nie znaleźliśmy czasu na własny rozwój. W wyścigu za karierą straciliśmy wszystko, co kochaliśmy.

Aby przeciwdziałać temu ponuremu biegowi wydarzeń, należy na chwilę zwolnić i pomyśleć nad swoim życiem. Pomoże nam w tym dobry psychoterapeuta kraków. Odwiedzając regularnie gabinet psychoterapii Kraków, bez wątpienia popatrzymy na swoje życie z zupełnie nowej perspektywy. Może się zdarzyć, że należy tylko odrobinę przyhamować, aby wszystko wróciło do normalności. Gdy będziemy poświęcać czas sobie, osiągniemy zadowolenie. A kiedy my będziemy szczęśliwi, poczują to nasi najbliżsi. Warto spróbować zastosować terapię w swoim życiu właśnie przez wzgląd na rodzinę. W końcu zasługują oni na szczęście. Każdy dobry psycholog Kraków zgodzi się z tym, że wszystko zaczyna się w naszym umyśle. Jeżeli my siebie nie zaakceptujemy,pozostali też tego nie zrobią. Tylko człowiek, który kocha siebie, może naprawdę pokochać innych. Warto o tym wiedzieć, kiedy znowu wpadniemy w wir zajęć. Poświęćmy sobie więcej czasu, a zaowocuje to prędzej niż nam się wydaje.Przeczytaj więcej prad na .

Źródło: