Atuty użycia cyrkonu w stomatologii

Uzupełnienia na bazie tlenku cyrkonu posiadają cechy estetyczne klasycznej porcelany, a poprzez doskonałe własności mechaniczne przezwyciężają jej ograniczenia dotyczące wskazań klinicznych.

Ten typ materiału może zostać wytwarzany w automatycznym procesie który zapewnia uzyskanie precyzyjnie monitorowanej, powtarzalnie świetnej jakości, dokładności a także maksymalnej uniwersalności zarówno w obszarze wskazań, jak i w sensie materiału. Taki właśnie jest Cyrkon. Estetyczny, szczelny, biozgodny, trwały oraz bezproblemowy w użyciu.

u dentysty

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com

Naturalna przezierność dostępna w 16-stu odcieniach podbudowy oraz rozliczna gama bazowych i szczególnych kolorów ceramiki do licowania Cyrkonu pozwalają na precyzyjne odtworzenie efektów zachodzących w przyrodzonym uzębieniu pacjenta. Trwałość uzupełnień w jamie ustnej jest wynikiem kilku elementów, pośród jakich należy wyszczególnić krótko oraz długo czasową wytrzymałość tworzywa na następujące w jamie ustnej napięcia czynnościowe.

Nadzwyczaj wysoka odporność uzupełnień wypływa z zastosowania odpowiedniej, wysoce oczyszczonej cyrkonii, jaką frezuje się w stanie wstępnego wypalenia. Dzięki temu Cyrkon nadaje się do wykonywania obszernych prac, tak w przednim jak też bocznym obrębie łuków zębowych.

Cyrkon charakteryzuje bardzo wysoki poziom zgodności biologicznej. Cyrkon przewodzi ciepło w stopniu znacznie mniejszym aniżeli klasyczne uzupełnienia metalowo-porcelanowe, a odkładanie płytki nazębnej jest porównywalne z zębami przyrodzonymi. Zastosowany Cyrkon nie wywołuje podrażnienia tkanek, nie wydziela trujących substancji. Co więcej, inaczej niż klasyczne uzupełnienia protetyczne, Cyrkon nie oddziałuje na jakość obrazu pozyskanego przy użyciu współczesnych metod obrazowania, np. rezonansu magnetycznego. Mosty jak też korony cyrkonowe możemy zastosować we wszystkich warunkach anatomicznych. Są one licowane ceramiką, co idealnie imituje przyrodzone zęby, dzięki temu możemy osiągnąć perfekcyjne walory kosmetyczne.

W jaki sposób można znaleźć odpowiedniego profesjonalistę stomatologa który realizuje wspomniane uzupełnienia we Wrocławiu? Sprawdź ofertę stomatologa (zobacz panorama zębów kraków) z Aurident Wrocław lub wpisz w przeglądarkę internetową wbić frazę: korony cyrkonowe we Wrocławiu, albo też wyrażenie: stomatolog Wrocław a uzyskamy mnóstwo rezultatów.