Zanim pójdziesz do lekarza, zapoznaj się z opinią innych pacjentów

Pomoc medyczna jest potrzebna w bardzo wielu sytuacjach. Dotyczy to zarówno przypadków choroby czy jej objawów, jak i wykonywania profilaktycznych badań. Profesja lekarza w zasadzie od zawsze szczyci się wielkim szacunkiem i uznaniem, ze względu na jego użyteczność. W pracy lekarza ogromnie istotnym aspektem jest opinia. W sytuacji gdy grupa osób przekaże lub opublikuje na stronach internetowych, że konkretny kardiolog w Krakowie lekceważy swoich pacjentów, może zdarzyć się tak, że ludzie przestaną do niego przychodzić, decydując się na pozostałych lekarzy. Opinie dotyczące danego lekarza są ważne także w środowisku medycznym. Krótko mówiąc, lekarz musi posiadać nieposzlakowaną opinię, by mógł cieszyć się zaufaniem typowym dla jego zawodu, a co za tym idzie – nie tracić pacjentów.

Reputacja w środowisku lekarskim

Ranking Lekarzy - opinie o lekarzach

Źródło: RankingLekarzy.pl

Ważne jest, by dany specjalista cieszył się uznaniem w środowisku. Wynikają z tego różne korzyści, przede wszystkim możliwość współpracy z innymi specjalistami oraz rozwijania swoich zdolności. Niejednokrotnie zdarza się, że jeden specjalista poleca pacjentowi usługi drugiego. Z tej przyczyny istotne są również dobre stosunki z pozostałymi lekarzami. Nieposzlakowana reputacja istotna jest zwłaszcza wówczas, gdy konkretny lekarz przeprowadza trudne operacje, czyli często od niego uzależnione jest ludzkie życie.

Opinie pacjentów

Pacjenci, którzy byli u określonego specjalisty, często dzielą się swoimi spostrzeżeniami z innymi ludźmi. Jest to bardzo pożyteczny nawyk, ponieważ pozwala pacjentowi oczekującemu pomocy uzyskać przynajmniej ogólną wiedzę na temat możliwości wyboru lekarza. Kobieta może poinformować swoją znajomą, że dany ginekolog w Łodzi wykonuje zabiegi w sposób profesjonalny i warto do niego pójść. W przypadku lekarzy posiadających prywatne gabinety dodatkową ważną informacją jest podanie ceny badania lub zabiegu. Aktualnie bardzo popularną formą jest pisanie opinii o lekarzach na stronach WWW. Istnieją specjalne portale, stworzone do tego celu.

Zapewne masz chęć przejrzeć komentarz z www? Jeśli tak, to świetnie. Możliwe, że i Ty będziesz miał ochotę zdradzić swą ocenę.

Najważniejszym z nich jest w Polsce strona Rankinglekarzy, na której poza wystawianiem opinii można uzyskać informacje o adresach przychodni i gabinetów i umówić się na wizytę. Znajduje się tam wygodna wyszukiwarka; wyszukując hasło w rodzaju „stomatolog w Gliwicach” otrzyma się wszystkie potrzebne dane.