W jaki dokładnie wyleczyć kręgosłup a także gdzie wykonać USG ortopedyczne?

W dzisiejszych czasach większość osób prowadzi siedzący tryb życia. Ciągła praca przed laptopem sprowadza nas do siedzącego stylu życia a ten na nasze nieszczęście sprowadza pewne konsekwencje. Po pracy sytuacja prezentuje się podobnie, jak wracamy do domu.

poradnia rehabilitacyjna

Autor: Krzysztof Pędrys
Źródło: http://www.flickr.com
Siadamy przed telewizją albo jeszcze raz przed laptopem i tak lecą następne godziny. W trakcie siedzenia nasz kręgosłup narażony jest na bardzo duże obciążenie i pozbawiony odpowiedniego traktowania szybciej lub później da o sobie znać przeszywającym bólem. Nie mamy pewności czy zdarzy się to w trakcie podnoszenia ciężkiego przedmiotu czy tylko schylając się, aby np. zawiązać buty. Fakt jest jednak taki, że zaniedbany kręgosłup (vivamedica.pl/terapia-kregoslupa) może bardzo nam skomplikować życie.

Może Cię zainteresować: lekarz sportowy kraków – polecane

W jaki sposób poradzić sobie z bólami kręgosłupa?

Najistotniejsze będzie dokładne zbadanie schorzenia. Trzeba pójść do odpowiedniego lekarza żeby ten mógł wykonać USG ortopedyczne, które powie co powinniśmy zrobić. Opłaca się zapamiętać, że wyleczenie kręgosłupa może odbyć się na kilka sposobów. Najważniejsze jest jednak leczenie przyczyny a nie objawów. Czasami trzeba wyleczyć wypadający dysk, innymi razy nasz kręgosłup traci elastyczność i zdolność do właściwej ruchomości – ta druga sytuacja spowodowana jest siedzącym trybem życiem a także zbyt jednostajnymi pozycjami w życiu codziennym.

Ćwiczenia rehabilitacyjne

Autor: bwanderd
Źródło: http://www.flickr.com
W pewnych sytuacjach wystarczające będą odpowiednie masaże lub maści, w kolejnych kluczowa może się okazać operacja przeprowadzona przez chirurga. Jak bardzo strasznie by to nie brzmiało nie opłaca się ryzykować zdrowia z powodu strachu przed zabiegiem.

Sprawdź też: rehabilitacja nowa huta

Podaruj sobie lepsze życie

Proszę sobie wyobrazić, jak nasze życie będzie wyglądało bez ciągłego lęku przed wypadającym dyskiem czy też obawą przed innym bólem. Podniesienie dziecka nie będzie już problematyczne a nachylenie się znowu będzie czymś typowym. USG ortopedycze i odpowiednie traktowanie kręgosłupa może nam zapewnić powrót do właściwego funkcjonowania – bez bólu, strachu i dyskomfortu. Zdrowie mamy tylko jedno właśnie dlatego tym bardziej musimy o nie zadbać.