Jak nowoczesna dama kupuje wierzchnie ubranie na jesienną pogodę

Liście na gałęziach drzew zaczynają zmieniać barwę na żółtą, dając tym samym sygnał, że nieuchronnie przybliża się jesień, czyli pora roku kalendarzowego kojarzona powszechnie z niepogodą. Kolejny wrześniowy dzień warto rozpocząć nie tylko pyszną kawą i kupionym w cukierni ciastem, ale i sprawdzeniem, czy na regale w sieni leży solidny parasol. Podczas opadów z silnym wiatrem może on jednak zawieść, a jego właściciel powróci do mieszkania przemoczony i najeżony. Biorąc pod uwagę przedstawioną wyżej sytuację, wiele osób decyduje się na kupno specjalnego okrycia na niepogodę.

kurtka

Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Niekoniecznie musi to być powszechna peleryna przeciwdeszczowa lub płaszczyk z ortalionu. Styliści rekomendują równie gustowne, jak i funkcjonalne odzienie, czyli kurtki damskie przeciwdeszczowe, które świetnie uzupełnią każdą kobiecą szafę.

Obligatoryjnym elementem składowym kurtki jest oczywiście kaptur: parasolowaty, obszyty delikatnym kożuszkiem albo mniejszy i już bez żadnych ozdób. Kurtki damskie przeciwdeszczowe mają za zadanie ochraniać przed późnojesiennym zimnem i budzić zazdrosne spojrzenia naszych przyjaciółek od serca. Żadna z dam nie będzie szczędzić czasu na chodzenie po butikach i poszukiwanie najmodniejszego, ale i niepowtarzalnego modelu.

Przechodzenie od jednych sklepowych drzwi do drugich jest dla dam wielką przyjemnością, a dla dżentelmenów, którzy im towarzyszą, prawie torturą. Czasem w centrach handlowych można ich zobaczyć, jak siedzą na ławeczkach postawionych na pasażach i gapią się w swoje telefony komórkowe. W tym samym czasie ich narzeczone z wielkim zacięciem przerzucają wieszaki w dziale kurtki damskie przeciwdeszczowe w poszukiwaniu najwłaściwszego egzemplarza.

Bywa, że nawet cały dzionek trzeba poświęcić na znalezienie ubrania spełniającego wszystkie kryteria postawione przez klientkę. Kurtka nie może być za długa, ani za krótka. Jej sposób uszycia ma podkreślać walory damskiej sylwetki, a najlepiej, żeby ją co nieco wysmuklał. Ponadto obowiązkowo musi pasować do zawieszonej w szafie popielatej spódnicy i opiętych spodni jeansowych zakupionych 12 miesięcy temu na wyprzedaży.

Jak widać kupno kurtki jest czasem sprawą priorytetową. Może nawet okazać się, że małżonkowie pochłonięci zakupami zapomną na śmierć o produktach spożywczych niezbędnych do sporządzenia kolacji. Lodówka będzie świecić pustkami, ale za to w damskiej szafie zawiśnie piękna i elegancka kurtka.