Korygujące zabiegi dermatologiczne

W dzisiejszych czasach mamy mnóstwo rozwiązań, żeby skorygować niedoskonałości naszego wyglądu. Medycyna estetyczna postępuje bardzo szybko i zapewnia nam wiele różnego rodzaju zabiegów umożliwiających poprawienie stanu skóry, usunąć wszelkiego typu defekty oraz zmienić to co się nam nie podoba. Zabiegi te są dość drogie, lecz nie mają zazwyczaj niebotycznych cen i można sobie na nie pozwolić.

Zazwyczaj wybieranym zabiegiem jest fotodepilacja. Z wykorzystaniem fal świetlnych właściwie dobranej długości dokonuje się zniszczenia cebulki włosów, więc zabieg taki pozwala uzyskać długotrwały efekt. Im bardziej ciemne i grubsze włosy tym jest to prostsze, ale obecny postęp technologiczny i nowoczesne urządzenia dają możliwośc by przeprowadzić tego typu zabieg także na cieńszych i jaśniejszych włosach.

Jeśli prezentowany w tym miejscu artykuł okazał się dla Ciebie interesujący, kliknij tu, ponieważ z pewnością warto zobaczyć tu również inny analogiczny tekst.

Średnia cena jednego zabiegu to około 100 złotych. Zwykle wykonuje się go pod pachami, na łydkach, usuwa się też owłosienie na twarzy, a mężczyźni zwykle chcą usunąć tym sposobem bujne owłosienie z pleców. Podczas zabiegu czujemy niewielki dyskomfort, osoby wrażliwsze mogą czuć ból, lecz przy takim zabiegu możemy skorzystać z kremu znieczulającego i lodowych okładów.

Czy według Ciebie, ten tekst zasługuje na większą uwagę? Jeśli tak, to zobacz również zbliżone rekomendowane informacje, które niewątpliwie zaspokoją Twoją ciekawość.

Fotodepilację trzeba powtórzyć kilkukrotnie by włosy nie odrastały.

Równie często przeprowadzanym u pań zabiegiem jest mikrodermabrazja (odsyłam do tej strony). To mechaniczne złuszczenie naskórka, stymulujące komórki do pracy i poprawiające kondycję skóry. Czasami nawet po zabiegu mikrodermabrazji wygładzają się płytkie zmarszczki, ale zasadniczym jego celem jest dodanie skórze młodszego wyglądu, pozbycie się niewielkich przebarwień i zmian. Ostatnio zabiegi takie coraz częściej wykonuje się wykorzystując laser. Dzięki niemu dotrzeć udaje się do głębszych warstw skóry, cała procedura trwa krócej i skóra szybciej dochodzi do formy. Trzeba bardzo uważać przez kilka dni, nie powinnyśmy wystawiać skóry na słońce. Najlepiej przez kilka dni unikać słońca, stosować nawilżające kremy z wysokimi filtrami, bo inaczej mogą grozić nam przebarwienia i cały efekt zabiegu na nic.

wellderm - logo

Autor: Wellderm
Źródło: Wellderm

Kolejny często przeprowadzany zabieg to zamykanie naczynek. Małe rozszerzone naczynka można zamknąć laserowo, większe używając właściwie dobranych preparatów chemicznych – to tak zwana skleroterapia. Rezultatem zabiegu jest skurczenie naczynek i spowodowanie ich zasklepienia, dzięki czemu znikają ze skóry nieestetyczne czerwone czy fioletowe kreski.

Kłopotem dla wielu pacjentów są również blizny. Usuwanie blizn to zabieg trochę bardziej skomplikowany, ale również moczmy go przeprowadzić przy użyciu lasera. Dopiero przy dużych zmianach wykonuje się go chirurgicznie. Jakiego typu leczenie będzie dla nas najodpowiedniejsze – o tym w każdym wypadku decyduje specjalista po rozmowie i dokładnym obejrzeniu zmiany. Dermatologia estetyczna to nie tylko zabiegi umożliwiające pozbycie się niedoskonałości. Możemy również na przykład skorygować wygląd powiek, wypełnić zmarszczki czy wykonać powiększanie ust (pomocne wskazówki). Zabieg trwa bardzo krótko, rezultat trzyma się dość długo – czasem nawet dłużej niż rok – to jest zależne od użytych wypełniaczy oraz od naszego organizmu. Nie można określić tego co do miesiąca.

Zabiegi dermatologii kosmetycznej pozwalają nie tylko na poprawienie wyglądu. Zwykle dzięki niewielkiej zmianie rośnie nasza pewność siebie, nasza samoocena jest wyższa i zdecydowanie lepiej się czujemy. Jeśli wybierzemy wysokiej klasy klinikę nic nam nie grozi.