Zadbany uśmiech odejmuje lat!

Piękne zęby. Ozdoba uśmiechu, kwintesencja zdrowia, urody. I niezrealizowane marzenie wielu z nas. Chcielibyśmy, by były proste, równe i kompletne. Czy wiesz, że wszystkie te marzenia można spełnić?

Jeśli uzębienie mamy kompletne, jednak przestrzeń, która pojawia się między górnymi, środkowymi siekaczami czy nierówności szkliwa powodują nasze złe samopoczucie, problemu pozbędzie się stomatolog – zdecydowanie więcej przeczytasz na tej stronie, proponując nam licówki. Są to porcelanowe łuski, bardzo cienkie, mocowane na licowej (wargowej i policzkowych) stronach zębów. Z racji, iż są wykonane z bardzo trwałego materiału, jesteśmy w stanie je nosić nawet 15 lat. To błyskawiczny i coraz popularniejszy sposób na uzyskanie „hollywoodzkiego uśmiechu”. Z ich pomocą, można zmienić kolor, poprawić kształt oraz długość i szerokość zęba, a także odbudować brakujące fragmenty. Źródło informacji: .

Stomatolog

Autor: 95Berlin
Źródło: http://www.flickr.com

Statystyki jednak alarmują, że przeciętna osoba dorosła ma niekompletne uzębienie. Problem jest poważny. I najważniejsze nie są, jakby się mogło wydawać jedynie walory estetyczne, co problemy natury medycznej. Braki w uzębieniu są powodem tego, że pozostałe zęby się ścierają (utrata szkliwa), zaczynają się przesuwać i pochylać, co w rezultacie prowadzi do efektu domina – zęby sąsiadujące z pustą przestrzenią po zębie zaczynają się chwiać. Im dłuższy czas zwlekamy z pojawieniem się w gabinecie dentystycznym, tym cięższe do wyleczenia są konsekwencje. Nasz brak rozsądku w tym przypadku może być przyczyną zwyrodnień w stawach skroniowo-żuchwowych.

Idealną metodą na przywrócenie naturalnego uśmiechu, poprawienie rysów twarzy a nawet wymowy są implanty. Stomatolog we Wrocławiu wszczepia kilka implantów i mocuje na tym rusztowaniu protezę zębową. Za jedyny minus implantów zębowych możemy uznać ich stosunkowo wysoką cenę, ale nie zapominajmy, iż są one bardzo trwałe i można się nimi cieszyć przez całe życie – szczegóły na stronie. Poza tym często w gabinetach możemy zdecydować się na możliwość rozłożenia kwoty na raty, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.

Przed zabiegiem musimy wykonać szereg badań i prześwietlenie szczęki. Implanty są zakładane są w znieczuleniu miejscowym. Po znieczuleniu w kość szczęki stomatolog wkręca śrubę która stanowi podstawę implantu. Wszczepiony implant potrzebuje zagojenia i połączenia z kością – zajmuje to około 3-4 miesiące w żuchwie i 5-6 w szczęce.