Ombre – propozycja dla ludzi z fantazją

Autor: BGN
Ta tajemniczo brzmiąca nazwa ombre w tłumaczeniu znaczy po prostu cień. Efekt cienia świetnie został wykorzystany przez projektantów rzeczy. Kolejny już sezon cieszy się popularnością. Ponadto znajduje szerokie zastosowanie nie tylko przy szyciu ubrań, ale także przy farbowaniu włosów, zdobieniu paznokci czy tworzeniu makijażu.

Ombre występuje też pod nazwą gradient. Ta druga może lepiej oddaje całe zjawisko polegające na łagodnym przejściu tonalnym pomiędzy dwoma kolorami. Ubrania z efektem ombre oferuje wiele firm odzieżowych. Dla przykładu można wymienić ubrania h&m. Ombre jest używane przez firmę h&m do produkcji różnych rzeczy i dodatków. Najlepiej jednak prezentuje się na leginsach i spodniach.

Spodnie h&m odpowiadają wszystkim obowiązującym obecnie trendom, z tego powodu bez problemu odnajdziemy pośród nich takie z efektem cienia. Interesujące jest również to, że łączenia barw są bardzo różne, a gradient nie powstaje jedynie przez przejście z ciemniejszego do jaśniejszego koloru w ramach tej samej tonacji lub przejście z barwy do bieli. Spodnie i leginsy h&m z efektem ombre łączą ze sobą również barwy przynależne do różnych tonacji, dając niesamowity efekt.

Efekt ombre na ubraniach można także uzyskać w tzw. warunkach domowych. Proces nie jest trudny i nie wymaga specjalnego wysiłku lub wydania dużej ilości pieniędzy. Aby go przeprowadzić potrzebny nam będzie po pierwsze silny wybielacz. W roztworze z wybielaczem namaczamy rzecz do wysokości, na której chcemy żeby przebiegała granica pomiędzy dwoma kolorami i farbujemy tak długo, aby uzyskamy zadowalający nas efekt.

Nie licząc wspomnianych już ciuchów efekt ombre świetnie wygląda na powiekach, włosach i paznokciach. Jeżeli chodzi o robienie makijażu i malowanie paznokci, każda kobieta nie powinna mieć z tym trudności, bez konieczności uzyskiwania fachowych porad w tym zakresie. Inaczej jest jeśli chodzi o farbowanie włosów. Tutaj wszystko się zmienia i konieczne jest już posiadanie pewnego doświadczenia. Dlatego też, jeżeli chcemy ufarbować włosy z efektem ombre bezpieczniej jest udać się z tym do profesjonalisty.