Biżuteria ręcznie robiona

Biżuteria jest wspaniałą ozdobą. Uzupełnienie w ten sposób ubioru może dodać mu elegancji, wyeksponować wybrane fragmenty, kolory. Tego typu akcesoria potrafią poprawić nastrój i przydać nam tego „czegoś”. Powinnyśmy więc nabywać jedyne w swoim rodzaju i świetnie zrobione kolczyki, wisiory czy bransoletki.

Kolczyki Diva

Autor: Diva
Źródło: Diva

Jeśli pragniemy mieć w swojej kolekcji coś wspaniałego dobrze jest nabyć choćby kolczyki ręcznie robione. W ogóle ręcznie wykonana biżuteria to świetny pomysł. Można wziąć udział nawet w projekcie konkretnego elementu, możemy zdecydować się na kolor kamieni, czy metal, z jakiego ozdoba ma być wykonana. Oczywiście nie musimy. Wyszukamy całe mnóstwo butików, tak stacjonarnych jak i internetowych proponujących ręcznie robioną biżuterię. Szablonów, kształtów, odcieni i rozmiarów jest tak wiele, że z pewnością odszukamy coś, co spełni nasze oczekiwania.

Tego typu biżuteria jest jednak kosztowna. Biorąc pod uwagę to, jak dużo czasu i pracy wkłada artysta w zrobienie nawet pojedynczego fragmentu nie dziwi to specjalnie. Naturalnie sporo zależy także od materiałów. To oczywiste, że na przykład naszyjnik z platyny ze szlachetnymi kamieniami będzie wyceniony na o wiele więcej niż taki zrobiony przykładowo ze srebra z kamieniami akrylowymi.

Kiedy nabywamy na przykład bransoletki ręcznie robione zwróćmy wyjątkową uwagę na detale wykonania. W szczególności kiedy chodzi o zapięcie, nie chcemy przecież zgubić naszego nowego nabytku. Jeżeli coś wzbudza naszą wątpliwość zwróćmy się o naprawę do autora. Zazwyczaj to kwestia dogięcia pojedynczego kawałeczka metalu, czasem czegoś więcej, a nam daje gwarancję, że dostajemy wspaniałą ozdobę świetnej jakości.

Bransoletka

Autor: 38PR
Źródło: 38PR

Naturalnie, na rynku funkcjonuje też wiele dystrybutorów byle jakiej biżuterii. Niestety możemy się na nich natknąć i w miejsce wspaniałego wisiora dostać paskudnie poskręcany fragment metalu z niechlujnie nanizanymi koralami, oczywiście po kosztach doskonałej, artystycznej biżuterii. Najlepiej kupować akcesoria od polecanego sprzedawcy. Gdy ktoś z naszych znajomych może zarekomendować jakiś sklep czy sprzedawcę biżuterii sprawdźmy ofertę. Jeśli jest dla nas odpowiednia – skorzystajmy. Absolutnie najlepiej nabywać od kogoś sprawdzonego. Wówczas będziemy mieć pewność, że biżuteria jest wysokiej jakości, wytrzymała i piękna. Biżuteria (jako prezent boskabijoux.pl/kategoria-produktu/na-prezent)