Smaczne gotowanie z dobrym nożem

Popularne swego czasu w naszym kraju zrobiło się spędzanie czasu z przyjaciółmi na wspólnym gotowaniu. To fajny zwyczaj. To świetna alternatywa dla wspólnych wypadów do restauracji, a dodatkowo umożliwia pochwalenie się swoimi talentami kulinarnymi. Aby jednak samo gotowanie było przyjemne warto posiadać w kuchni odpowiedni zestaw przyborów. Najważniejszy jest nóż. Na przykład solidne noże do steków wcale nie muszą być drogie! A każdy kucharz wie, że dobry nóż do krojenia steków jest niezastąpiony.

Świetne są noże japońskie. Niezwykle trwałe, z trzech warstw metalu, niesamowicie ostre i nie tępią się szybko.

Wystarczy jedynie dobrze o nie zadbać, a będą nam służyć przez długie lata. Jeżeli chcemy mieć sprzęt najwyższej klasy możemy pomyśleć o czymś z wysokiej półki. Pamiętajmy jednak, że jeśli zdecydujemy się na nóż kuchenny tytanowy cena jego będzie w przedziale 700 – 900 zł. To już zdecydowanie coś dla znawców. Do typowych działań w kuchni odpowiedni będzie nóż ceramiczny. Naprawdę dobry można kupić już za około dwieście złotych.

Jeśli lubimy przyrządzać wołowinę warto zaopatrzyć się w noże do steków. Wszyscy goście z pewnością to docenią, bo ostry nóż bardzo ułatwia poradzenie sobie z soczystym kawałkiem mięsa, nie wymaga dużej siły i pozwala na łatwe} oddzielanie kawałków steku.

naturalnie o noże trzeba dbać. Dokładnie je myć, zwracać uwagę, by nie spadały na podłogę regularnie ostrzyć. Dobrze naostrzony nóż będzie służył nam przez dłuższy czas. Kiedy kroimy coś tępym nożem używamy do tego dużo więcej siły, a to zwykle powoduje szybsze niszczenie się ostrza. Uważajmy na to, zwłaszcza gdy zapłaciliśmy za kuchenne sprzęty sporo pieniędzy.

Warto rozważyć też kupno większego kompletu noży zamiast kompletować zestaw po kawałku. Komplet noży oczywiście będzie bardziej atrakcyjny cenowo niż gdybyśmy mieli kupić każdy z osobna, więc poszukajmy czegoś odpowiedniego dla nas.

Czy wymagasz następnej dawki takich informacji podanych w tak samo przystępny sposób? Nic trudnego – kliknij tutaj – zalecam tę stronę!

Na przykład komplet noży Gerlach 961 – w zestawie jest ich pięć, każdy przeznaczony do innego rodzaju produktów. Mamy nóż do jarzyn, nóż szefa kuchni, specjalny do pomidorów, do chleba i jeszcze jeden dodatkowy, głównie do mięsa. Takich noży jest naprawdę wiele i każdy znajdzie idealny dla siebie.

Jeśli lubimy gotować warto, żebyśmy mieli dobre sprzęty. Będzie to dla nas jeszcze większą przyjemnością i da więcej radości.

Źródło: noze-kuchenne.pl