Archiwum: M.B

Czemu należy sprawdzać opinię o lekarzach

Współcześnie duże ilości trudności ze sprawami osobistymi są w stanie pomóc rozwiązywać najlepsi specjaliści. Każdy czasem przechodzi rozmaite problemy w swoim życiu, z którymi sam nie daje sobie rady. Różnorodne trudności psychologiczne czy intymne związane z pracą, czy życiem uczuciowym. Takie kryzysy nie muszą być jednak od razu przyczyną paniki. Raz są to sprawy mniejsze, raz większe.

Jak pozbyć się społecznej fobii?

Lęk przed ośmieszeniem, zła ocena ze strony innych, trzęsące się dłonie, czy czerwienienie się w sytuacjach społecznych – to główne z objawów lęku społecznego. Może on mieć różnorodne formy, inną dynamikę i moc, w zależności od cech jednostki. Osoba nieśmiała bywa często zażenowana i ostrożna w kontaktach, a jej działania są nacechowane wiecznym lękiem i dystansem.

Zadbaj o oczy

Ilość aktualnie rozpoznanych wad wzroku jest niezwykle duża i ciągle wzrasta. Ogólnie choroby tego rodzaju występują od bardzo dawna, ale czasy obecne szczególnie temu sprzyjają. Zwłaszcza narażone są osoby, których zawód polega na długotrwałym siedzeniu przed ekranem komputera. W ten sposób ludzie ci zbyt często eksploatują narząd wzroku, zwłaszcza że człowiek patrzący na monitor mruga znacznie mniej razy niż zazwyczaj. A zmniejszona częstotliwość mrugania może doprowadzić do wysychania oczu, które to może być groźne dla ich stanu.

Czy o dziecko należy się starać?

Oczekiwaniu na dziecko często towarzyszą sprzeczne odczucia. Z jednej strony zachwyt, z drugiej niepewność o to czy wszystko będzie ok.. Taka właśnie odpowiedź pada zawsze z ust przyszłych rodziców na pytanie czy chcą chłopca czy dziewczynkę: to nieważne, byleby było zdrowe. Jednak coraz więcej par pomimo regularnego seksu, boryka się z problemem posiadania dziecka.