Archiwum: M.B

Jak pozbyć się społecznej fobii?

Lęk przed ośmieszeniem, zła ocena ze strony innych, trzęsące się dłonie, czy czerwienienie się w sytuacjach społecznych – to główne z objawów lęku społecznego. Może on mieć różnorodne formy, inną dynamikę i moc, w zależności od cech jednostki. Osoba nieśmiała bywa często zażenowana i ostrożna w kontaktach, a jej działania są nacechowane wiecznym lękiem i dystansem.

Zadbaj o oczy

Ilość aktualnie rozpoznanych wad wzroku jest niezwykle duża i ciągle wzrasta. Ogólnie choroby tego rodzaju występują od bardzo dawna, ale czasy obecne szczególnie temu sprzyjają. Zwłaszcza narażone są osoby, których zawód polega na długotrwałym siedzeniu przed ekranem komputera. W ten sposób ludzie ci zbyt często eksploatują narząd wzroku, zwłaszcza że człowiek patrzący na monitor mruga znacznie mniej razy niż zazwyczaj. A zmniejszona częstotliwość mrugania może doprowadzić do wysychania oczu, które to może być groźne dla ich stanu.

Czy o dziecko należy się starać?

Oczekiwaniu na dziecko często towarzyszą sprzeczne odczucia. Z jednej strony zachwyt, z drugiej niepewność o to czy wszystko będzie ok.. Taka właśnie odpowiedź pada zawsze z ust przyszłych rodziców na pytanie czy chcą chłopca czy dziewczynkę: to nieważne, byleby było zdrowe. Jednak coraz więcej par pomimo regularnego seksu, boryka się z problemem posiadania dziecka.

Opcje leczenia, jakie zapewnić mogą dziś lekarze w naszym kraju

Wypróbowany przez wielu pacjentów okulista Białystok już na pierwszym spotkaniu z pacjentem może stwierdzić jakiekolwiek schorzenie lub kłopoty ze wzrokiem. Odpowiednie podejście zarówno do dzieci, jak i dorosłych powoduje, że jego znakomity kontakt z każdym pacjentem odbija się szerokim echem w całej Polsce. Do przetestowanych usług lekarskich przekonało się już wielu ludzi, a ich problemy zdrowotne – mniejsze lub większe – zawsze zostały rozwiązywane we właściwy sposób, szybko oraz bezproblemowo.