Archiwum: problemy

problemy

Jak psycholodzy mogą pomóc mieszkańcom województwa małopolskiego w rozwiązywaniu rodzinnych problemów, czyli nietypowe spojrzenie na sprawy sercowe

W internecie bądź w gazetach odnajdziemy bardzo dużo artykułów, w których psychoterapeuci radzą, co zrobić, żeby położyć kres rodzinnym waśniom. Zarazem statystki ciągle przypominają, że coraz więcej obywateli się rozwodzi, a coraz mniej bierze ślub. Pomoc pokłóconym małżonkom proponuje mnóstwo instytucji: zarówno tych publicznych lub prywatnych, jak i tych charytatywnych.

Często występujące problemy z zębami

Na pierwszy ząbek własnego dziecka rodzice oczekują z niecierpliwością. A gdy się już zjawi, jest to zawsze duże święto. Następnym istotnym momentem w życiu dziecka jest pojawianie się zębów na stałe. I chociaż wciąż się o tym prawi, robi się wielkie kampanie społeczne na ten temat, to jeszcze dużo dzieci w Polsce ma duże problemy z uzębieniem.

Psychologowie – dlaczego są niezbędni najbardziej inteligentnemu gatunkowi na planecie

Człowiek zawdzięcza własną pozycję na w naturze przede wszystkim zdolności do myślenia – jest ona czymś wyjątkowym w naturze, choć coraz częściej dowodzi się, że ssaki, szczególnie człekokształtne, też posiadły niemałe umiejętności w kategorii stosowania narzędzi, hierarchizowania się w własnych stadach i tym podobne. Zdolność do analitycznego myślenia pozwoliła stworzyć całą cywilizację, ogromne ilości usprawnień, z których korzystają ludzie: prąd elektryczny, transport, ogrzewane mieszkania.

Jak pozbyć się społecznej fobii?

Strach przed wykpieniem, negatywna ocena ze strony innych, trzęsące się dłonie, czy czerwienienie się w sytuacjach społecznych – to jedne z objawów lęku społecznego. Może on przybierać różnorakie formy, inną dynamikę i moc, zależnie od cech danego człowieka. Osoba nieśmiała czuje się zwykle zawstydzona i ostrożna w kontaktach, a jej działania cechują się wiecznym lękiem i dystansem.