Archiwum: problemy

problemy

Jak pozbyć się społecznej fobii?

Strach przed drwiną, zła ocena ze strony innych, pocenie dłoni, czy czerwienienie się w sytuacjach społecznych – to jedne z objawów lęku społecznego. Może on przybierać różnorodne formy, inną dynamikę i siłę, zależnie od cech konkretnej osoby. Osoba nieśmiała czuje się często zmieszana i ostrożna w kontaktach, a jej działania cechują się bojaźliwością i wycofaniem.

Psychologowie – dlaczego są niezbędni najbardziej inteligentnemu gatunkowi na planecie

Człowiek zawdzięcza własną pozycję na świecie przede wszystkim inteligencji – jest ona czymś wyjątkowym w przyrodzie, choć coraz częściej dowodzi się, że ssaki, zwłaszcza człekokształtne, też opanowały spore zdolności w dziedzinie stosowania narzędzi, organizowania się w swoich stadach i tym podobne. Zdolność do analitycznego myślenia pozwoliła zbudować całą cywilizację, nieprzebrane ilości usprawnień, z których korzystają wszyscy: prąd elektryczny, samochody, ciepłe domy.

Borelioza oznaki i leczenie tej podstępnej choroby

Każda choroba ma inne objawy, ale bywa, że i po objawach trudno jest dojść, co to za choroba. Ale jeżeli weźmiemy pod rozwagę boreliozę, to objawy niemalże zawsze są bardzo podobne, ciężko, więc pomylić boreliozę z inną chorobą. Borelioza objawy i leczenie tej wieloukładowej choroby zakaźnej jest skomplikowane. Dlatego powinniśmy pamiętać, że po przyjściu do mieszkania z pikniku czy grzybobrania sprawdzić czy nie mamy gdzieś kleszcza, bo bakterie, które wywołują boreliozę przenoszone są właśnie przez kleszcze.