Archiwum: problemy

problemy

Najciekawsze kosmetyki dopasowane do odżywienia włosów

Nie sposób nie zgodzić się z twierdzeniem, że każda kobieta chciałaby posiadać zdrowe i atrakcyjne włosy, które zarazem mogłyby być jednym z najważniejszych atutów jej urody. Z tej przyczyny warto sięgnąć po jak najlepsze kosmetyki, stawiając na specyfiki o zadowalającej jakości. Współcześnie każda pani ma powszechny dostęp do sprawdzonych specyfików, dzięki którym można szybko zmienić wygląd swoich włosów.

Psychoterapia małżeństw

Zaburzenia natury psychologicznej generalnie dotykają konkretne osoby. Leczenie psychologiczne w formie konwersacji, jak również leczenie psychoterapią to zazwyczaj właśnie rozmowy indywidualne z terapeutą. Występuje jednak odmienna metoda terapii. Jej podstawowym założeniem jest badanie kłopotów pary ludzi i próba zwalczania ich. Wpisując w wyszukiwarkę internetową „gabinet psychologiczny Warszawa” otrzymuje się wyniki, udzielające informacji w kwestii psychologów i terapeutów, trudniących się różnym rodzajem terapii. Terapia par posiada tam miejsce szczególne. Od terapii indywidualnej różni ją to, że zajmuje sięjedną osobą niejako przez pryzmat drugiej i na odwrót. Terapia taka zwykle obejmuje kilka do kilkunastu sesji.

Psychologowie – dlaczego są niezbędni najbardziej inteligentnemu gatunkowi na planecie

Ludzie zawdzięczają własną pozycję na w naturze przede wszystkim zdolności do myślenia – jest ona czymś niespotykanym w naturze, chociaż coraz więcej znajduje się dowodów, że ssaki, zwłaszcza człekokształtne, też opanowały niemałe zdolności w dziedzinie używania narzędzi, hierarchizowania się w swoich stadach i tak dalej. Inteligencja pozwoliła stworzyć całą cywilizację, ogromne ilości udogodnień, z jakich korzystają ludzie: elektryczność, samochody, ciepłe domy.

Jak pozbyć się społecznej fobii?

Strach przed drwiną, zła ocena ze strony innych, trzęsące się dłonie, czy czerwienienie się w sytuacjach społecznych – to jedne z objawów lęku społecznego. Może on mieć różnorodne formy, inną dynamikę i moc, w zależności od cech człowieka. Osoba nieśmiała bywa przeważnie zawstydzona i czujna w kontaktach z innymi, a jej działania cechują się wiecznym lękiem i ucieczką.