Archiwum: problemy

problemy

Jak psycholodzy mogą pomóc mieszkańcom województwa małopolskiego w rozwiązywaniu rodzinnych problemów, czyli nietypowe spojrzenie na sprawy sercowe

W internecie lub w gazetach odnajdziemy mnóstwo artykułów, w których specjaliści doradzają, co zrobić, żeby położyć kres rodzinnym kłótniom. Równocześnie statystki cały czas uzmysławiają nam, że coraz więcej osób się rozwodzi, a coraz mniej bierze ślub. Pomoc skłóconym małżonkom proponuje wiele instytucji: tak tych państwowych bądź niepublicznych, jak i tych kościelnych.

Psychoterapia małżeństw

Problemy natury umysłowej generalnie spotykają indywidualne osoby. Leczenie psychologiczne w postaci rozmowy, jak również psychoterapia to zazwyczaj właśnie sesje prywatne ze specjalistą. Występuje jednak odmienna forma terapii. Jej głównym założeniem jest analizowanie konfliktów dwojga osób i usiłowanie zwalczania ich. Wpisując w wyszukiwarkę internetową „gabinet psychologiczny Warszawa” można uzyskać wyniki, udzielające informacji w kwestii gabinetów psychologicznych i psychoterapeutycznych, prowadzących różne typy terapii. Terapia par zajmuje tam miejsce szczególne. Od terapii indywidualnej różni ją to, że zajmuje sięjedną osobą niejako przez pryzmat drugiej i na odwrót. Leczenie takie zwykle obejmuje kilka do kilkunastu spotkań.

Czy warto uczęszczać do psychologa? Ratuje, czy raczej szkodzi

W dzisiejszych czasach, kiedy wszyscy rozpoczynają rozumieć, że wiele rzeczy potrafią wykonać odpowiednio oraz zawodowo, znakomitym sposobem na ulżenie sobie i wyleczenie swojej głowy jest terapia psychologiczna. Obecnie odwiedziny u psychologa nie są już wstydem, a informują o tym, że ktoś jest trendy, dba o swoje zdrowie emocjonalne oraz rozumie, iż w wielu sytuacjach z którymi się zmaga, potrafi go wesprzeć ktoś z zewnątrz, czyli profesjonalista, psycholog. Nie da się zataić, iż psychologowie pomagają bardzo wielu ludziom pokonywać własne demony, wyleczyć depresję, czy chociażby zaufać sobie – zbudować poczucie własnej wartości.