Archiwum: psychika

psychika

Pomoc psychologiczna w większych miastach

Obecnie coraz większa liczba osób korzysta z porad psychologicznych. Dzieje się tak z kilku przyczyn. W dużej mierze więcej osób jest w stanie zaufać profesjonaliście, a także uznać, że tego rodzaju porada jest im potrzebna. Wizyty w gabinecie psychologicznym nie są już swoistym tematem zakazanym, tak jak to było jeszcze jakiś czas temu. Poza tym obecnie tempo życia nieustannie rośnie, co wywołuje wiele niekorzystnych skutków. Ciągły stres, brak wolnego czasu czy trudności w komunikacji z innymi osobami to jedynie część trudności.

Kiedy znaleźć odpowiedniego psychoterapeuty we Wrocławiu?

Z różnymi kłopotami powstającymi w naszej głowie nie umiemy dać sobie rady samoistnie. Długotrwałego stresu, kłopotów w rodzinie, które sprawiają, że nie możemy zwyciężyć w walce z nerwami, stanów bliskich depresji czy innych trudności, nie należy bagatelizować i oczekiwać, aż zrobi się nam lepiej, gdyż często rodzi to powstawanie chorobliwych stanów smutku, z którymi nie poradzimy sobie sami.

Z jakiego powodu ludzie oddają swoich rodziców pod opiekę hospicjów

Ponad 2 dekady lat temu w radiowej audycji dla brzdąców emitowano bardzo moralizującą historię, zresztą przeznaczoną nie tylko dla milusińskich. Opowiadała ona o złodziejaszkach, którzy kradli mieszkańcom miast czas, a potem zamieniali go na fajki i po prostu wypalali. I nagle okazało się, że jeden z osobników nie posiada już wystarczająco dużo niezajętego czasu, aby opiekować się swoją matką. W obecnych czasach ta historia bez przerwy pozostaje obowiązująca.

Bodźce wywołujące depresję zimową – rewelacyjne techniki walki z problemem

Sposobów walki z gorszym samopoczuciem psychicznym w zimniejszych okrasach jest dużo. Czasem stuprocentowo właściwe rozwiązania to te proste. Nie warto zapominać o sobie w natłoku spraw na co dzień, bo to my powinniśmy być na pierwszym miejscu dla siebie. Niestety, depresja zimowa może złapać nas, nawet codziennie szczęśliwych, całkowicie spontanicznie. Nikt nie spodziewa się ataku, natomiast gdy on nadejdzie, trzeba się udać do właściwego specjalisty.

Czym jest depresja, czemu jest taka częsta? Czy możemy się jej przeciwstawiać. Jakie są istnieją sposoby?

Zgodnie z danymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) depresja to obecnie czwarty najbardziej poważny problem zdrowotny na naszej planecie. Dotyka około 10 procent naszej populacji. Kto jest najbardziej narażony na depresję i w jaki sposób ją poznać? Jak wyglądają symptomy depresji oraz w jaki sposób przebiega takie leczenie?