Archiwum: psychika

psychika

Z jakiego powodu ludzie oddają swoich rodziców pod opiekę hospicjów

Ponad 2 dekady lat temu w radiowej audycji dla brzdąców emitowano bardzo moralizującą historię, zresztą przeznaczoną nie tylko dla milusińskich. Opowiadała ona o złodziejaszkach, którzy kradli mieszkańcom miast czas, a potem zamieniali go na fajki i po prostu wypalali. I nagle okazało się, że jeden z osobników nie posiada już wystarczająco dużo niezajętego czasu, aby opiekować się swoją matką. W obecnych czasach ta historia bez przerwy pozostaje obowiązująca.

Bodźce wywołujące depresję zimową – rewelacyjne techniki walki z problemem

Sposobów walki z gorszym samopoczuciem psychicznym w zimniejszych okrasach jest dużo. Czasem stuprocentowo właściwe rozwiązania to te proste. Nie warto zapominać o sobie w natłoku spraw na co dzień, bo to my powinniśmy być na pierwszym miejscu dla siebie. Niestety, depresja zimowa może złapać nas, nawet codziennie szczęśliwych, całkowicie spontanicznie. Nikt nie spodziewa się ataku, natomiast gdy on nadejdzie, trzeba się udać do właściwego specjalisty.

Czym jest depresja, czemu jest taka częsta? Czy możemy się jej przeciwstawiać. Jakie są istnieją sposoby?

Zgodnie z danymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) depresja to obecnie czwarty najbardziej poważny problem zdrowotny na naszej planecie. Dotyka około 10 procent naszej populacji. Kto jest najbardziej narażony na depresję i w jaki sposób ją poznać? Jak wyglądają symptomy depresji oraz w jaki sposób przebiega takie leczenie?

Kiedy znaleźć odpowiedniego psychoterapeuty we Wrocławiu?

Z wieloma kłopotami rodzącymi się w naszej głowie nie umiemy dać sobie rady samodzielnie. Długotrwałego stresu, problemów rodzinnych, przez które dzieje się tak, że nie umiemy wygrać z nerwami, stanów bliskich depresji czy innych trudności, nie należy lekceważyć i oczekiwać, aż zrobi się nam lepiej, gdyż często prowadzi to do trwałych stanów smutku, z którymi nie poradzimy sobie sami.

Pomoc psychologiczna w większych miastach

Aktualnie coraz więcej ludzi korzysta z pomocy psychologa. Dzieje się tak z kilku powodów. Przede wszystkim więcej osób jest skłonne zaufać specjaliście, jak również stwierdzić, że taka porada jest dla nich przydatna. Wizyty u psychologa nie stanowią już swoistego tabu, tak jak to było jeszcze kilka lat temu. Poza tym obecnie tempo egzystencji nieustannie rośnie, co skutkuje wieloma niekorzystnymi zjawiskami. Ciągły stres, brak wolnego czasu czy trudności w komunikacji z innymi osobami to tylko część trudności.