Archiwum: Psycholog

Psycholog

Czym różni się psycholog od psychoterapeuta

Terminy „psychologia” oraz „psychoterapia” na dzień dzisiejszy niejednokrotnie bywają ze sobą mylone. Przede wszystkim ludzie zastanawiają się, do kogo zwrócić się po pomoc w walce z danym problemem. Niejednokrotnie w grę wchodzi także psychiatria. Każde z tych wymienionych określeń oznacza coś innego, mimo że przedstawiciele wszystkich trzech gałęzi zajmują się tą samą sferą ludzkiego życia, czyli umysłem. Coraz więcej ludzi poszukuje profesjonalisty, który pomoże im poradzić sobie z daną sytuacją życiową. Z tego powodu frazy typu „gabinet psychoterapii Wrocław”, „psychoterapia Warszawa” są bardzo często poszukiwane w sieci.

Kierując się paroma regułami, można wybrać dobrego psychologa we Wrocławiu

Nawarstwiające się kłopoty, nerwowość, choroby cywilizacyjne – wszystko to powoduje, iż coraz większa grupa osób poszukuje pomocy u psychologa. Zapotrzebowanie na usługi medyczne tego rodzaju jest niezaprzeczalnie najlepiej dostrzegalne w dużych, dobrze rozwiniętych miejscowościach, do których zaliczymy między innymi Wrocław. Jak wybrać dobrego specjalistę?

Zbawienne przeobrażenia obyczajowe w naszym świecie powodują problemy. Jak sobie z nimi radzić i czy powinniśmy skorzystać z pomocy psychologa ?

Odmienia się nasz świat. Odmiany tyczą się prawie wszelkiej sfery naszego życia zaczynając od gospodarki, po sferę prywatną. Modyfikują się na przykład role społeczne. Nie jest dzisiaj niczym wyjątkowym widok młodego ojca ze spacerówką na spacerze lub na sprawunkach z dziecinami. Panowie mają takie samo prawo do urlopu tacierzyńskiego jak ich partnerki. Słowem, nowocześni faceci w wielu sytuacjach wiedzą jak ważne jest skuteczne uczestnictwo w oświacie własnych pociech. Jeszcze generację wstecz nie było to tak zwyczajne.

Psychologowie – dlaczego są niezbędni najbardziej inteligentnemu gatunkowi na planecie

Ludzie zawdzięczają własną pozycję na planecie między innymi zdolności do myślenia – jest ona czymś niespotykanym w przyrodzie, chociaż coraz częściej dowodzi się, że ssaki, zwłaszcza człekokształtne, też posiadły niemałe zdolności w kategorii stosowania narzędzi, hierarchizowania się w swoich stadach i tym podobne. Inteligencja pozwoliła stworzyć znaną dziś cywilizację, ogromne szeregi usprawnień, z których korzystają wszyscy: elektryczność, transport, ogrzewane mieszkania.