Archiwum: Psycholog

Psycholog

Czym różni się psycholog od psychoterapeuta

Pojęcia „psychologia” oraz „psychoterapia” na dzień dzisiejszy nierzadko bywają ze sobą mylone. Przede wszystkim ludzie nie wiedzą, do kogo udać się w poszukiwaniu pomocy w walce z określonym problemem. Nierzadko w grę wchodzi również psychiatria. Każde z tych wymienionych określeń określa coś innego, mimo że przedstawiciele wszystkich trzech dziedzin interesują się tym samy elementem ludzkiego życia, a mianowicie umysłem. Coraz więcej ludzi poszukuje profesjonalisty, który udzieli rady jak poradzić sobie z daną sytuacją życiową. Z tego powodu frazy typu „gabinet psychoterapii Wrocław”, „psychoterapia Warszawa” są bardzo chętnie poszukiwane w Internecie.

Pomoc psychologiczna Wrocław proponowana okazuje się być na wysokim poziomie

Szybkie tempo życia, wiele spraw którymi musimy zająć się praktycznie jednocześnie, to wszystko spowoduje, że od czasu do czasu poczujemy się przytłoczeni naszym życiem oraz mamy wrażenie, że już samodzielnie nie potrafimy sobie radzić z tym co się w nim dzieje, szczególnie gdy dzieje się w nim źle. Przez to właśnie coraz częściej zaczynamy poszukiwać pomocy wśród różnych rzeszy wsparcia, wśród osób, które posiadają podobne kłopoty do nas.

Psychologowie – dlaczego są niezbędni najbardziej inteligentnemu gatunkowi na planecie

Ludzie zawdzięczają własną pozycję na w naturze przede wszystkim zdolności do myślenia – jest ona czymś niespotykanym w naturze, chociaż coraz więcej znajduje się dowodów, że ssaki, zwłaszcza człekokształtne, też opanowały niemałe zdolności w dziedzinie używania narzędzi, hierarchizowania się w swoich stadach i tak dalej. Inteligencja pozwoliła stworzyć całą cywilizację, ogromne ilości udogodnień, z jakich korzystają ludzie: elektryczność, samochody, ciepłe domy.