Archiwum: psychoterapia

psychoterapia

Kiedy warto udać się na psychoterapię?

Żywot każdego człowieka, obfituje tysiącem nie łatwych spraw, z którymi nie zawsze jesteśmy w stanie sobie poradzić. W obliczu trudnych doznań, każda osoba zadaje sobie pytanie: „dlaczego, to przydarzyło się właśnie mnie?” To pytanie, na które ciężko znaleźć odpowiedź samemu. Wówczas z pomocną dłonią przybywa psycholog, który pomaga uporządkować nasz świat wewnętrzny i zrozumieć własne mechanizmy działania.

Czym różni się psycholog od psychoterapeuta

Terminy „psychologia” oraz „psychoterapia” obecnie często bywają ze sobą mylone. Przede wszystkim ludzie zastanawiają się, gdzie udać się w poszukiwaniu pomocy w pozbyciu się danego problemu. Często w grę wchodzi również psychiatria. Każde z tych wymienionych określeń określa coś innego, pomimo że reprezentanci wszystkich trzech dziedzin zajmują się tą samą sferą życia człowieka, a mianowicie umysłem. Coraz więcej osób szuka profesjonalisty, który pomoże im poradzić sobie z określoną sytuacją życiową. Z tego powodu hasła w rodzaju „gabinet psychoterapii Wrocław”, „psychoterapia Warszawa” są niezwykle chętnie poszukiwane w sieci.

Jak pozbyć się społecznej fobii?

Strach przed wykpieniem, negatywna ocena ze strony innych, trzęsące się dłonie, czy czerwienienie się w sytuacjach społecznych – to jedne z objawów lęku społecznego. Może on przybierać różnorakie formy, inną dynamikę i moc, zależnie od cech danego człowieka. Osoba nieśmiała czuje się zwykle zawstydzona i ostrożna w kontaktach, a jej działania cechują się wiecznym lękiem i dystansem.

Psychoterapia w razie problemów ze snem i odżywianiem

Do zainteresowań psychologii oraz psychoterapii zalicza się różnego typu zaburzenia. Psycholog jednak zajmuje się tematem od bardziej teoretycznej strony, psychoterapeuta natomiast ma za zadanie przeprowadzić terapię. Terapia ta przybiera zróżnicowane formy w zależności od typu zaburzenia, jego stopnia zaawansowania, jak również od samego pacjenta. Psychoterapia musi być bowiem dostosowana konkretnie do człowieka, ponieważ każdy jest inny i wymaga różnych środków. O zainteresowaniu pomocą psychologiczną świadczyć może częstotliwość wpisywania w wyszukiwarkę haseł takich jak „psycholog Wrocław” w Internecie. Psychoterapeuci prowadzą terapię rozmaitych zaburzeń. Do nawet częstych należą zaburzenia snu oraz odżywiania.

Schorzenia natury psychicznej to znak naszych czasów. Są coraz bardziej częste, na szczęście istnieje odpowiednia pomoc

Codzienne życie potrafi dać w kość nawet najbardziej odpornym. Pogoń za sukcesem, troska o najbliższych, wzrastające ambicje i pozostałe niespodziewane wydarzenia, to jedynie wierzchołek góry lodowej. Gdzieś bowiem jest miejsce, w jakim kumulują się te wszystkie stresy, jakich nie odreagowaliśmy tylko umieściliśmy głęboko, aby nie utrudniały nam codziennego życia. I dopóki jest w porządku, dalej odpowiednio funkcjonujemy i wszystko gra, to nawet nie myślimy o swojej psychicznej kondycji. Mniej korzystnie, jak kłopoty emocjonalne staną się tak silne, iż przestaniemy zwyczajnie funkcjonować. W tej sytuacji być może będziemy zmuszeni korzystać z właściwej pomocy, przykładowo z psychoterapii.