Archiwum: psychoterapia

psychoterapia

Psychoterapia zajmuje się wszelkimi zakłóceniami działania człowieka związanymi z jego myślami, emocjami, przeświadczeniami i zachowaniem

Coraz to więcej osób korzysta z usług psychoterapeutycznych, bo jest wielkie zapotrzebowanie. Terapeuci posiadają fachowe wykształcenie oraz zdolności, które pomagają w terapii rozmaitych zaburzeń związanych z odżywianiem, natręctw, a także każdych nałogów chemicznych takich jak nałóg alkoholowy czy uzależnienie od narkotyków bądź behawioralnych takich jak gry hazardowe, zakupoholizm czy też pracoholizm.

Czym różni się psycholog od psychoterapeuta

Pojęcia „psychologia” oraz „psychoterapia” na dzień dzisiejszy często bywają ze sobą mylone. Przede wszystkim ludzie nie wiedzą, gdzie udać się po pomoc w pozbyciu się określonego problemu. Nierzadko w grę wchodzi dodatkowo psychiatria. Każdy z tych wymienionych terminów oznacza coś innego, pomimo że przedstawiciele wszystkich trzech gałęzi interesują się tym samy elementem życia człowieka, a mianowicie umysłem. Coraz więcej ludzi szuka profesjonalisty, który udzieli wskazówki jak poradzić sobie z określoną sytuacją życiową. Z tego względu hasła w rodzaju „gabinet psychoterapii Wrocław”, „psychoterapia Warszawa” są bardzo często poszukiwane w Internecie.

Nie bójmy się uratowania własnego związku!

Chcemy nareszcie dorównać USA – zwłaszcza w poziomie życia, gospodarki, rynku pracy, itp. Jednak jest na pewno coś z czego w żadnym wypadku nie powinniśmy brać przykładu: a konkretniej rozchodzi się o znaczącą liczbę spraw rozwodowych. Można w sumie powiedzieć, że ci Amerykanie zwariowali na tle rozwodów! W końcu nie we wszystkich przypadkach wzięcie rozwodu jest konieczne. OK – na przykład zdrada jest niesamowicie sensownym powodem brania rozwodu, lecz bardzo często przyczyną jest chociażby duża kłótnia, która sprawia, że wcześniej nawet szczęśliwi ludzie decydują się na rozejście się.

Kiedy warto udać się na psychoterapię?

Życie każdego z nas, pełne jest trudnych sytuacji, z którymi nie zawsze jesteśmy w stanie sobie poradzić. W obliczu przykrych przeżyć, każdy z nas zadaje sobie pytanie: „dlaczego, to przydarzyło się właśnie mnie?” To pytanie, na które trudno znaleźć odpowiedź samemu. Wtedy z pomocną dłonią przybywa psychoterapeuta, który pomaga uporządkować nasz świat wewnętrzny i zrozumieć własne mechanizmy działania.

Jak pozbyć się społecznej fobii?

Strach przed drwiną, negatywna ocena ze strony innych, trzęsące się dłonie, czy czerwienienie się w sytuacjach społecznych – to jedne z objawów lęku społecznego. Może on przybierać różnorakie formy, inną dynamikę i nasilenie, w zależności od cech konkretnej osoby. Osoba nieśmiała bywa często zażenowana i ostrożna w kontaktach, a jej działania są nacechowane ciągłą nieśmiałością i ucieczką.