Archiwum: ruch

ruch

Zadbaj o siebie w czasie wakacyjnego wyjazdu

Okres letni to dla wielu z nas doskonała pora, by w końcu zatroszczyć się o swoje zdrowie, również psychiczne. Najczęściej, w ciągu całego roku bywamy zaganiani i nie posiadamy najzwyczajniej czasu, by porządnie zająć się sobą. W dodatku, bywamy ciągle nastawieni na niemiłe sytuacje, które negatywnie odbijają się na naszym samopoczuciu. Nasza codzienna dieta pozostawia wiele do życzenia. Dostarczamy naszemu organizmowi zbyt mało ważnych witamin i minerałów, przez co czujemy się przemęczeni. Także dlatego łatwiej zapadamy na rozmaite choroby.

Menu dla dietetyków

Niskocholesterolowa, niskobiałkowa, bogato resztkowa… – rodzaje diet można wymieniać bez końca. Co wybrać? Konsultacja dietetyczna to spotkanie z dietetykiem, który dobierze odpowiednią dietę do indywidualnych potrzeb. Tylko tak można działać skutecznie i cieszyć z satysfakcjonujących efektów. Zrzucić zbędne kilogramy – to podstawowy cel, który przyświeca większości osób decydujących się na dietę.

Buty do piłki

Cywilizacja, rozwijająca się komputeryzacja, intensywny, niezdrowy wyścig po pieniądze w pracy czy jak najlepsze wyniki w nauce doprowadziły do tego, że niewielu z nas dba odpowiednio o kondycję fizyczną i zdrowie. Dotyczy to między innymi młodych, którzy, przesiadując w domu przed ekranem, buszując w Internecie, nie dość, że wywołują u siebie drobne zmiany w procesach poznawczych i sposobie przyswajania nowej wiedzy, które są nieodpowiednie dla naszej natury, ale też objadają się tłustymi przekąskami, które tuczą i bardzo utrudniają jakikolwiek ruch, odwodzą od wychodzenia na zewnątrz i gier z przyjaciółmi, nie mówiąc o profesjonalnym uprawianiu sportu.

Zamierzając trenować sport powinniśmy posiadać odpowiednią odzież

Niewątpliwie każda kobieta marzy o rzeczywiście atrakcyjnej sylwetce, która byłaby w stanie wręcz zachwycać wszystkich napotkanych przez nią ludzi. Niestety nikomu nie musimy raczej nawet mówić o tym, że uzyskanie w tej kwestii w stu procentach zadowalających wyników nigdy nie jest łatwym zadaniem – trzeba w to włożyć sporo pracy i poświęcić wiele czasu.