Archiwum: ruch

ruch

efektywne zapobieganie depresji jesiennej

Gdy dopada nas jesienna chandra, najchętniej siadamy przed telewizorem, opasani kocem i pokrzepiamy się kawałkiem czekolady. Kiedy na dworze robi się ponuro, nie chce się nam opuszczać domu, na szczęście są sprawdzone wyjścia na poprawę sobie podłego samopoczucia. Nie wyczekujmy kiedy właśnie nas pochwyci depresja jesienna, postarajmy się jej zapobiegać. Dużo zależy od nas samych. W wolnej chwili poczytajmy czasopismo o wyjazdach, obserwujmy fotografie egzotycznych plaż, to na pewno polepszy nam stan ducha i odpędzi jesienną depresję.

Po co warto odwiedzić sklep sportowy?

Wszyscy chórem powtarzają, że sport to samo zdrowie – nie ma w tym ani krzty przesady, póki oczywiście zabierasz się za to z rozmysłem i spokojem. Przede wszystkim, nim odwiedzisz sklep sportowy i kupisz sobie wymarzony sprzęt, dobrze jest sprawdzić, czy ta upragniona dyscyplina będzie tą, co sprawi tyle przyjemności, ile się spodziewasz… i tutaj też należy wykazać się chociaż odrobiną cierpliwości, bo terenowa jazda rowerem, deskorolki, także bieganie – wszystko to jest wyzwaniem dla organizmu i o ile po pierwszym dniu rausz endorfinowy wprowadza w euforię, drugiego dnia należy przeczekać zakwasy, odciążyć nieprzyzwyczajone do wysiłku stawy i dać sobie nieco odpoczynku.

Buty do piłki

Miejski tryb życia, rozwijająca się komputeryzacja, przyspieszający, niezdrowy wyścig po awans w pracy czy możliwie najlepsze wyniki w nauce sprawiły, że nieliczni z nas dba odpowiednio o kondycję fizyczną i zdrowie. Dotyczy to między innymi młodych, którzy, siedząc w domu przed komputerem, buszując w Internecie, nie dość, że wywołują u siebie drobne zmiany w toku myślenia i sposobie zbierania nowych wiadomości, które są nieodpowiednie dla ludzkiej natury, ale również opychają się tłustymi przekąskami, które powodują tycie i jedynie utrudniają jakikolwiek ruch, odwodzą od wychodzenia na podwórko i gier z przyjaciółmi, nie wspominając o profesjonalnym uprawianiu sportu.