Archiwum: schorzenia

schorzenia

Leczenie jąkania się

Jąkanie się to zaburzenie mowy, które, spotykana jest częściej u chłopców. Tego typu zaburzenia najczęściej pojawiają się, gdy dziecko zaczyna uczyć się mówić. Właśnie wtedy opiekunowie mają okazję ujrzeć pierwsze problemy dziecka, które zaczyna mieć trudności z płynnym wypowiadaniem słów. Źródeł i przyczyn tego schorzenia jest bardzo dużo, dlatego aby zrozumieć, co dolega naszemu dziecku, powinniśmy się udać do specjalisty.

Często występujące problemy z zębami

Na pierwszy ząb własnego dziecka dorośli oczekują z niecierpliwością. A kiedy się już zjawi, jest to bez wątpienia duże święto. Kolejnym istotnym momentem w życiu młodego człowieka jest zjawienie się zębów na stałe. I choć mnóstwo się o tym mówi, robi się ogólnokrajowe akcje informacyjne na dany temat, to jeszcze dużo maluchów w naszym kraju ma ogromne kłopoty z zębami.

Endoproteza biodra i kolana a także komórki macierzyste – metody medyczne wspomagające zdrowie wielu ludziom.

Zdrowie jest jedną z najistotniejszych kwestii w życiu każdego człowieka. Bez niego nawet posiadając wszystko obywatele nie są wstanie zbyt wiele uzyskać. Toteż praktycznie każda osoba dba jak może o swoje zdrowie, by utrzymywało się ono jak najdłużej, ponieważ będzie ono mu potrzebne przez bardzo długi czas.