Archiwum: społeczeństwo

społeczeństwo

Opieka nad potrzebującymi – to pokazuje nasze współczucie i charakter. Nie zapominajmy, że nasze wspaniałe samopoczucie nie będzie trwało już zawsze, warto więc o nich dbać

W całym naszym życiu powinniśmy wyznawać zasadę, iż opieka należy się najsłabszym, bardziej podatnym na różne niebezpieczeństwa. Do tej grupy zaliczyć można tych najmłodszych, niepełnosprawnych czy zwierzęta. To w jaki sposób podchodzimy do tych osób i zwierząt świadczy o nas, naszej kulturze, empatii i naszym człowieczeństwie. W naszym państwie sporo trzeba zrobić w tym zakresie, ale już widoczne są pozytywne sygnały, które pokazują, że egzystencja tych ludzi, jak i potrzebujących opieki zwierząt, wciąż się poprawia.

Jak pozbyć się społecznej fobii?

Lęk przed ośmieszeniem, zła ocena ze strony innych, trzęsące się dłonie, czy czerwienienie się w sytuacjach społecznych – to główne z objawów lęku społecznego. Może on mieć różnorodne formy, inną dynamikę i moc, w zależności od cech jednostki. Osoba nieśmiała bywa często zażenowana i ostrożna w kontaktach, a jej działania są nacechowane wiecznym lękiem i dystansem.