Archiwum: społeczeństwo

społeczeństwo

Jak pozbyć się społecznej fobii?

Lęk przed ośmieszeniem, zła ocena ze strony innych, trzęsące się dłonie, czy czerwienienie się w sytuacjach społecznych – to główne z objawów lęku społecznego. Może on mieć różnorodne formy, inną dynamikę i moc, w zależności od cech jednostki. Osoba nieśmiała bywa często zażenowana i ostrożna w kontaktach, a jej działania są nacechowane wiecznym lękiem i dystansem.

Opieka nad potrzebującymi – to pokazuje nasze współczucie i charakter. Nie zapominajmy, że nasze wspaniałe samopoczucie nie będzie trwało już zawsze, warto więc o nich dbać

W całym naszym życiu powinniśmy wyznawać zasadę, że ochrona należy się najsłabszym, najbardziej narażonym na różne niebezpieczeństwa. Do tej grupy zaliczyć trzeba dzieci, inwalidów czy zwierzęta. To w jaki sposób podchodzimy do tych osób oraz zwierząt świadczy o nas, naszym wychowaniu, empatii i naszym człowieczeństwie. W naszym kraju wiele trzeba zrobić w tym zakresie, jednak widać te dobre sygnały, które pokazują, iż egzystencja tych ludzi, jak i potrzebujących pomocy zwierząt, wciąż się poprawia.