Archiwum: społeczeństwo

społeczeństwo

Jak pozbyć się społecznej fobii?

Strach przed drwiną, zła ocena ze strony innych, trzęsące się dłonie, czy czerwienienie się w sytuacjach społecznych – to jedne z objawów lęku społecznego. Może on mieć różnorodne formy, inną dynamikę i moc, w zależności od cech człowieka. Osoba nieśmiała bywa przeważnie zawstydzona i czujna w kontaktach z innymi, a jej działania cechują się wiecznym lękiem i ucieczką.

Opieka nad potrzebującymi – to pokazuje nasze współczucie i charakter. Nie zapominajmy, że nasze wspaniałe samopoczucie nie będzie trwało już zawsze, warto więc o nich dbać

W całym naszym życiu powinniśmy utrzymywać zasadę, że ochrona należy się najsłabszym, najbardziej narażonym na różne niebezpieczeństwa. Do tej grupy zaliczyć trzeba tych najmłodszych, niepełnosprawnych lub zwierzęta. To jak podchodzimy do tych ludzi i zwierząt mówi o nas, naszej kulturze, empatii oraz naszym człowieczeństwie. W naszym kraju wiele trzeba jeszcze uczynić na tej płaszczyźnie, ale już widoczne są pozytywne sygnały, które pokazują, że życie tych ludzi, oraz potrzebujących pomocy zwierząt, wciąż się poprawia.