Archiwum: sport

sport

Buty – w jaki sposób właściwie je wybrać?

W jaki sposób zakupić dobre obuwie? Czym się kierować przy takim wyborze? To pewnie częste pytania, które padają z ust sporej ilości osób. Wydawać się może, iż kupno butów to pestka, jednak nie jest to tak proste zadanie jak się wydaje.
Z tego powodu też w Internecie dostępnych jest całkiem dużo poradników, które podpowiadają nam jakich reguł trzeba przestrzegać, by dokonać dobrego zakupu.

Jaka z form rehabilitacji jest dzisiaj najwłaściwsza?

Uprawianie aktywne sportu na pewno jest marzeniem dużej części naszego społeczeństwa. Okazuje się bowiem, że wszelka aktywność ma nadzwyczaj zalecany wpływ na działanie naszego organizmu. Niemniej wprawdzie w praktyce wielokrotnie w trakcie wykonywania skomplikowanych sportowych manewrów zdarzają się nieprzewidziane sytuacje, których przykrym skutkiem są kontuzje.

Jak zachować młody i piękny wygląd?

Na pewno nie będziemy w tym tekście nikogo nakłaniać na kąpanie się w kozim mleku, tak jak to praktykowała królowa Kleopatra. Nie pochwalamy również demonicznych zapędów Krwawej Hrabiny, bliskiej krewnej Stefana Batorego, która według rozmaitych przekazów zagwarantowała sobie wspaniałą urodę dzięki krwi swoich poddanych… We współczesnym świecie są bardziej cywilizowane sposoby, by zachować swój młodzieńczy wygląd na wiele lat.

Joga, duch i ciało

W zdrowym ciele zdrowy duch, jak twierdzili nasi przodkowie. I z starożytnych czasów pochodzi starożytna dyscyplina, jaką jest joga. Polega ona na rozwijaniu zarówno ciała, jak i ducha w zharmonizowany sposób w wierze, że obie te dziedziny są ze sobą trwale połączone i wpływają na siebie organicznie. Dla tych, których zainteresowanie budziłaby szkoła jogi Wrocław zdaje się być świetnym miastem. To liberalne i dynamiczne miasto z chęcią przyjmuje tak poszukiwaczy transcendentalnej duchowości, jak i osoby troszczące się o kondycję fizyczną. Joga jest przecież genialną metodą dla obu tych spraw.