Archiwum: terapeuta

terapeuta

Kiedy warto udać się na psychoterapię?

Życie każdego z nas, pełne jest trudnych sytuacji, z którymi nie zawsze jesteśmy w stanie sobie poradzić. W obliczu przykrych przeżyć, każdy z nas zadaje sobie pytanie: „dlaczego, to przydarzyło się właśnie mnie?” To pytanie, na które trudno znaleźć odpowiedź samemu. Wtedy z pomocną dłonią przybywa psychoterapeuta, który pomaga uporządkować nasz świat wewnętrzny i zrozumieć własne mechanizmy działania.

Czy warto uczęszczać do psychologa? Ratuje, czy raczej szkodzi

W dzisiejszych czasach, kiedy wszyscy rozpoczynają rozumieć, że wiele rzeczy potrafią wykonać odpowiednio oraz zawodowo, znakomitym sposobem na ulżenie sobie i wyleczenie swojej głowy jest terapia psychologiczna. Obecnie odwiedziny u psychologa nie są już wstydem, a informują o tym, że ktoś jest trendy, dba o swoje zdrowie emocjonalne oraz rozumie, iż w wielu sytuacjach z którymi się zmaga, potrafi go wesprzeć ktoś z zewnątrz, czyli profesjonalista, psycholog. Nie da się zataić, iż psychologowie pomagają bardzo wielu ludziom pokonywać własne demony, wyleczyć depresję, czy chociażby zaufać sobie – zbudować poczucie własnej wartości.

Zbawienne przeobrażenia obyczajowe w naszym świecie powodują problemy. Jak sobie z nimi radzić i czy powinniśmy skorzystać z pomocy psychologa ?

Zmienia się nasza rzeczywistość. Odmiany tyczą się praktycznie każdej sfery naszego życia zacząwszy od gospodarki, po sferę prywatną. Zmieniają się na przykład funkcje społeczne. Nie jest dzisiaj niczym szczególnym widok młodego mężczyzny ze spacerówką na spacerze albo na zakupach z malcami. Panowie mają identyczne prawo do urlopu tacierzyńskiego identycznie jak partnerki. Jednym słowem, dzisiejsi faceci w wielu wypadkach wiedzą jak istotne jest czynne uczestnictwo w wychowaniu własnych dzieci. Jeszcze pokolenie do tyłu nie było to tak zwyczajne.