Archiwum: terapia

terapia

Neurologopedia – metoda na wyleczenie jąkania

Obecnie duże ilości kłopotów z kwestiami dobrej wymowy mogą pomóc rozwiązywać najlepsi specjaliści. Współczesny poziom medycyny często może diagnozować i leczyć także te problemy, które wynikają z zaburzeń neurologicznych. Tego rodzaju rozmaite trudności może wyleczyć dobry, profesjonalny neurologopeda. Z pewnością warto udać się po jego pomoc, kiedy przykładowo uporczywe jąkanie wywołuje różnorodne trudności psychologiczne czy intymne związane z pracą lub nieudaną miłością.

Psychoterapia w razie problemów ze snem i odżywianiem

Do obszaru badawczego psychologii oraz psychoterapii zalicza się rozmaite zaburzenia. Psycholog jednak interesuje się tematem od bardziej teoretycznej strony, psychoterapeuta natomiast ma za zadanie przeprowadzić terapię. Terapia ta może mieć zróżnicowane formy w zależności od rodzaju zaburzenia, jego poziomu zaawansowania, jak również od osoby pacjenta. Terapia powinna być bowiem dopasowana indywidualnie do człowieka, z racji tego że każdy jest inny i wymaga innych środków. O zapotrzebowaniu na pomoc psychologiczną świadczyć może częstotliwość wyszukiwania fraz takich jak „psycholog Wrocław” w sieci. Psychoterapeuci zajmują się terapią rozmaitych zaburzeń. Do stosunkowo częstych należą problemy ze snem oraz z odżywianiem.

Funkcjonalna terapia EEG – Biofeedback – na czym polega oraz do jakich grup osób jest ona kierowana?

Terapia Biofeedback jest to nowoczesne badanie komputerowe, jakie może być wykonywane zarówno u ludzi dorosłych, jak także u dzieci. Dzięki tej metodzie możliwe jest ustalenie harmonii czynności fal mózgowych, jest ona używana do leczenia wielu rozmaitych kłopotów medycznych i trzeba przyznać, że metoda ta cechuje się naprawdę sporą skutecznością.

Czy o dziecko należy się starać?

Oczekiwaniu na potomstwo przeważnie towarzyszą sprzeczne uczucia. Z jednej strony euforia, z drugiej niepewność o to czy wszystko się uda. Taka właśnie odpowiedź pada zawsze z ust przyszłych rodziców na pytanie czy woleliby chłopca czy dziewczynkę: to nieważne, byleby było zdrowe. Jednak coraz więcej par mimo regularnego współżycia, boryka się z problemem zapłodnienia.

Zadania psychologa w rozwiązywaniu kłopotów i problemów, jakie pojawiają się w życiu każdej osoby

Wysokie tempo codziennego życia, bardzo duża liczba obowiązków i stresu sprawiają, że wielu ludzi zaczyna sobie nie radzić z natłokiem problemów. Niekiedy ten proces ten może trwać niezauważenie przez kilka miesięcy czy nawet lat – i takie osoby na początku stają się bardziej rozdrażnione, niepewne lub nerwowe, za jakiś czas może dojść agresja i nerwowość, lub zamknięcie w sobie i duża apatia.