Archiwum: węglowodany

węglowodany

Dbaj o kondycję cały rok

Jeśli dużo ćwiczymy, budujemy muskulaturę, rzeźbimy ciało musimy bardzo zwracać uwagę na to co i jak jemy. Bardzo ważne jest to, by dostarczać organizmowi wszystkich potrzebnych substancji odżywczych. Bardzo ważne są proporcje węglowodanów do białka i tłuszczów. Każdy z wymienionych składników jest nam niezbędny, więc każda dieta eliminująca lub mocno ograniczająca którykolwiek z nich z założenia nie może być zdrowa.

Dbaj o formę cały rok

Gdy dużo ćwiczymy, rozbudowujemy muskulaturę, rzeźbimy ciało musimy ogromnie uważać na to co i kiedy jemy. Bardzo ważne jest to, żeby dostarczać ciału wszelkich potrzebnych substancji odżywczych. Bardzo istotne są proporcje węglowodanów do białka i tłuszczów. Węglowodany są głównym źródłem energii w ciele człowieka, więc powinny stanowić około 60-70 procent naszej diety. Na drugim miejscu są proteiny, niezbędne do rozbudowywania mięśni, tworzenia odporności i jeszcze innych przemian zachodzących w organizmie. Na koniec mamy tłuszcze również niezbędne na przykład do przyswajania pewnych witamin oraz prawidłowego działania neuronów.

Jak otrzymać pięknie wyrzeźbioną masę – skuteczne techniki

Duża i dobrze ukształtowana masa mięśni to cel, jaki sobie stawia wielu kulturystów ćwiczących na siłowni. Osiągnięcie jednak de facto spektakularnych rezultatów potrzebuje wielu starań, regularnego wysiłku i właściwego odżywiania. Wbrew obiegowej opinii, liczy się nie tylko to, co zostaje spożyte przed treningiem – równie istotne jest odżywianie się po treningu.

Dbaj o kondycję cały rok

Jeśli sporo trenujemy, rozbudowujemy muskulaturę, rzeźbimy ciało musimy ogromnie uważać na to co i jak jemy. Niezwykle ważne jest to, żeby dostarczać organizmowi wszelkich niezbędnych substancji odżywczych. niezwykle ważne są proporcje węglowodanów do białka i tłuszczów. Każdy z tych składników jest nam konieczny, dlatego każda dieta eliminująca albo mocno ograniczająca którykolwiek z nich z zasady nie jest dobra.