Archiwum: woda

woda

Mikroskopowe badanie krwi może Tobie sporo opowiedzieć o stanie zdrowia

O zdrowie należy dbać na różnych poziomach. Dopóki jesteśmy zdrowi, to możemy zdobyć praktycznie wszystko oraz nic nie będzie nas hamowało. Nie mniej aby to zdrowie ciągle było na odpowiednim poziomie musimy o nie troszczyć się i to nie jedynie wówczas, gdy coś niedobrego rozpoczyna się tutaj robić, ale i profilaktycznie.

W jaki sposób poprawić wyniki zdrowego odżywiania? Przeczytaj więcej o wodzie alkalicznej

Nowoczesny styl życia nie sprzyja naszemu zdrowiu. Jesteśmy notorycznie zmęczeni, dużą część naszego czasu przeznaczamy na pracę. Nie wypoczywamy, zbyt mało śpimy. Do tego wszystkiego, nieprawidłowo się żywimy. Spożywamy cokolwiek i byle gdzie. W rzeczywistości, chodzi nam tylko o zaspokojenie odzywającego się głodu. Tymczasem, nasze ciało do normalnego działania potrzebuje zbilansowanej ilości substancji odżywczych. Bardzo ważna jest także woda.

Czysta woda krzepy doda.

Woda jest koniecznym czynnikiem do właściwego funkcjonowania naszego organizmu. Jak doskonale wiemy, nasz organizm składa się w siedemdziesięciu procentach z wody – bez niej nie jesteśmy w stanie żyć. Bez żywności człowiek może wytrzymać nawet 2 miesiące, bez płynów w klimacie umiarkowanym tylko siedem dni. Już po upływie 24 h brak wody niedobrze działa na organizm. Niemniej jednak jej nadmiar jest również niebezpieczny.