Archiwum: zaburzenia

zaburzenia

Co powinniśmy rozumieć pod pojęciem „dobry fachowiec”?

Choć natchniony Słowacki napisał: „Chodzi mi o to, aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa”, tak naprawdę nawet najbardziej inteligentna głowa nie okaże tego, co sobie poprosi głowa. Nie z powodu skrępowania, braku trafnych słów czy innych takich samych powodów, lecz z fundamentalnej kwesti, z którą borykają się tysiące osób, na różnych cyklach życia. Zaburzenia mowy, bo nich mowa to uciążliwy i deprymujący życiowo przeciwnik, z którym jednak można walczyć. Wszystko ostatecznie zależy od dobrego logopedy.

Kiedy jest niezbędny psychoterapeuta Wrocław

W życiu jesteśmy zmuszeni sobie radzić z rozlicznymi trudnościami. Bywają jednakże w życiu przypadki przerastające potencjał poradzenia sobie z prywatnymi przeszkodami. Gdy występuje sytuacja, gdy mamy kłopoty w kontaktach z różnymi ludźmi, czy mamy zaburzenia żywienia, psychoterapeuta Wrocław okaże się nieodzowny. Psychoterapeuta, to postać zajmująca się długoterminową terapią, mającą na celu wykonanie ustalonej odmiany w powszednim działaniu. Długość takiej formy pomocy jest w stanie trwać od kilku spotkań do nawet kilku lat.

Funkcjonalna terapia EEG – Biofeedback – na czym polega oraz do jakich grup osób jest ona kierowana?

Terapia Biofeedback jest to nowoczesne badanie komputerowe, jakie może być wykonywane zarówno u ludzi dorosłych, jak także u dzieci. Dzięki tej metodzie możliwe jest ustalenie harmonii czynności fal mózgowych, jest ona używana do leczenia wielu rozmaitych kłopotów medycznych i trzeba przyznać, że metoda ta cechuje się naprawdę sporą skutecznością.