Archiwum: zaburzenia

zaburzenia

DLACZEGO TAK WAŻNEISTOTNE JEST ABY POSIADAĆ DOBREGO LEKARZA INTERNISTĘ

Nie raz, nie dwa musieliśmy iść do doktora. Na początku rodzice prowadzili nas do lekarza dziecięcego. Później sami zaczęliśmy odwiedzać doktora rodzinnego. Gdy dorośliśmy i w końcu dotarło do nas, że niektóre powtarzające się objawy to nie tylko skutek ogromnej baletów i niekończącego się kaca, doszliśmy do wniosku również, że przed lekarzem nie można nic ukrywać.

Dziewczyno – nie daj się pokonać chorobom i badaj się stale u ginekologa!

Wizyty u lekarza to z pewnością nic przyjemnego – oczywiście pomijam osoby., które prawdopodobnie są hipochondrykami lub mają inne tego rodzaju zaburzenia, jednak w większości przypadków raczej nikt nie lubi chodzić do lekarza. Z jednej strony zwykle unikamy tego jak możemy, z drugiej jednakże musimy zdawać sobie sprawę z tego, iż zdecydowanie lepiej jest zapobiegać niż leczyć – chyba każdy z nas zna to powiedzenie, jednakże ze stosowaniem go w praktyce niestety zwykle bywa już nieco gorzej. Tymczasem regularne badania niejednokrotnie pozwalają na wczesne wykrycie różnego rodzaju schorzeń i wcześniejsze rozpoczęcie leczenia – a nie da się przecież ukryć, że w takich przypadkach o wiele łatwiej jest o wygraną z chorobą.

Funkcjonalna terapia EEG – Biofeedback – na czym polega oraz do jakich grup osób jest ona kierowana?

Terapia Biofeedback jest to nowomodne badanie komputerowe, które zdoła być realizowane zarówno u ludzi dorosłych, jak również u dzieci. Dzięki tej metodzie przypuszczalne jest ustalenie harmonii czynności fal mózgowych, jest ona używana do leczenia wielu rozmaitych kłopotów medycznych i wypada przyznać, że metoda ta charakteryzuje się naprawdę rozległą skutecznością.

Co powinniśmy rozumieć pod pojęciem „dobry fachowiec”?

Choć natchniony Słowacki pisał: „Chodzi mi o to, aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa”, tak naprawdę nawet najbardziej inteligentna głowa nie wyrazi tego, co sobie poprosi głowa. Nie z powodu skonfundowania, braku trafnych słów czy innych takich samych argumentów, lecz z elementarnej kwesti, z którą zmagają się tysiące osób, na różnych etapach życia. Zaburzenia mowy, bo nich mowa to poważny i deprymujący życiowo problem, z którym jednak można walczyć. Wszystko ostatecznie zależy od kompetentnego logopedy.