Archiwum: zaburzenia

zaburzenia

Dziewczyno – nie daj się pokonać chorobom i badaj się stale u ginekologa!

Wizyty u lekarza to bez wątpienia nic fajnego – oczywiście pomijam osoby., które prawdopodobnie są hipochondrykami lub mają inne tego rodzaju zaburzenia, jednakże w większości wypadków raczej nikt nie lubi chodzić do lekarza. Z jednej strony zwykle unikamy tego jak ognia, z drugiej jednak powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, iż oczywiście lepiej jest zapobiegać niż leczyć – chyba każdy z nas zna to przysłowie, jednakże ze stosowaniem go w praktyce niestety zazwyczaj bywa już trochę gorzej. Tymczasem regularne badania często pozwalają na wczesne wykrycie różnego rodzaju chorób i wcześniejsze zaczęcie leczenia – a nie da się przecież zaprzeczyć, że w takich przypadkach o wiele łatwiej jest o wygranie z chorobą.

DLACZEGO TAK WAŻNEISTOTNE JEST ABY POSIADAĆ DOBREGO LEKARZA INTERNISTĘ

Nie raz, nie dwa musieliśmy pójść do lekarza. Najpierw rodzice prowadzili nas do lekarza dziecięcego. Później sami zaczęliśmy odwiedzać doktora rodzinnego. Kiedy dorośliśmy i zaczęliśmy rozumieć, że niektóre powtarzające się objawy to nie jedynie objaw ogromnej imprezy i ogromnego kaca, zrozumieliśmy też, że przed lekarzem nie można nic ukrywać.

Czym zajmuje się neurologopeda oraz w jakim momencie do niego się udać?

Neurologopedia to dziedzina logopedii, która zajmuje się leczeniem zaburzeń mowy o podłożu neurologicznym. Uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego to schorzenia, które dotyczą zarówno dzieci, jak i dorosłych. Neurologopeda w swojej pracy zajmuje się leczeniem dzieci i osób dorosłych z afazją.

Funkcjonalna terapia EEG – Biofeedback – na czym polega oraz do jakich grup osób jest ona kierowana?

Terapia Biofeedback jest to dzisiejsze badanie komputerowe, które zdoła być realizowane zarówno u jednostek dorosłych, jak też u dzieci. Dzięki tej metodzie przypuszczalne jest ustalenie harmonii czynności fal mózgowych, jest ona wykorzystywana do leczenia wielu różnych kłopotów medycznych i trzeba uznać, że metoda ta cechuje się naprawdę wielką efektywnością.