Archiwum: zaburzenia

zaburzenia

Dziewczyno – nie daj się pokonać chorobom i badaj się stale u ginekologa!

Wizyty u lekarza to z pewnością nic przyjemnego – oczywiście pomijam osoby., które prawdopodobnie są hipochondrykami lub mają inne tego rodzaju zaburzenia, jednak w większości przypadków raczej nikt nie lubi chodzić do lekarza. Z jednej strony zwykle unikamy tego jak możemy, z drugiej jednakże musimy zdawać sobie sprawę z tego, iż zdecydowanie lepiej jest zapobiegać niż leczyć – chyba każdy z nas zna to powiedzenie, jednakże ze stosowaniem go w praktyce niestety zwykle bywa już nieco gorzej. Tymczasem regularne badania niejednokrotnie pozwalają na wczesne wykrycie różnego rodzaju schorzeń i wcześniejsze rozpoczęcie leczenia – a nie da się przecież ukryć, że w takich przypadkach o wiele łatwiej jest o wygraną z chorobą.

DLACZEGO TAK WAŻNEISTOTNE JEST ABY POSIADAĆ DOBREGO LEKARZA INTERNISTĘ

Wiele razy musieliśmy pójść do lekarza. Na początku rodzice prowadzili nas do pediatry. Później sami zaczęliśmy odwiedzać doktora rodzinnego. Kiedy dorośliśmy i zaczęliśmy rozumieć, że niektóre powtarzające się objawy to nie tylko objaw wczorajszych imprezy i niekończącego się kaca, doszliśmy do wniosku też, że przed internistą nie powinniśmy mieć żadnych tajemnic.

Funkcjonalna terapia EEG – Biofeedback – na czym polega oraz do jakich grup osób jest ona kierowana?

Terapia Biofeedback jest to nowomodne badanie komputerowe, które zdoła być realizowane zarówno u ludzi dorosłych, jak również u dzieci. Dzięki tej metodzie przypuszczalne jest ustalenie harmonii czynności fal mózgowych, jest ona używana do leczenia wielu rozmaitych kłopotów medycznych i wypada przyznać, że metoda ta charakteryzuje się naprawdę rozległą skutecznością.

Co powinniśmy rozumieć pod pojęciem „dobry fachowiec”?

Choć natchniony Słowacki pisał: „Chodzi mi o to, aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa”, tak naprawdę nawet najbardziej inteligentna głowa nie wyrazi tego, co sobie poprosi głowa. Nie z powodu skonfundowania, braku trafnych słów czy innych takich samych argumentów, lecz z elementarnej kwesti, z którą zmagają się tysiące osób, na różnych etapach życia. Zaburzenia mowy, bo nich mowa to poważny i deprymujący życiowo problem, z którym jednak można walczyć. Wszystko ostatecznie zależy od kompetentnego logopedy.