Archiwum: zęby

zęby

Dlaczego powinno się regularnie zabierać dziecko na wizyty do dentysty

Dentysta wielu osobom kojarzy się współcześnie raczej negatywnie. Nawet osoby dorosłe nie lubią wizyt u dentysty, a co dopiero dzieci. Dzieci w wielu przypadkach bronią się jak mogą żeby nie iść do dentysty, aczkolwiek każdy troskliwy rodzic na pewno doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że regularne chodzenie z dzieckiem do dentysty jest niesłychanie ważkie.

Po co przydałoby się wybielić swoje zęby?

Wybielanie zębów dla zdrowia
W USA niemal wszyscy dbają o własne zęby. Być może dlatego, że w zasadzie Amerykanie, mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, są znani z tego, iż chętnie się uśmiechają? Zapewne w wielu przypadkach to całkowicie nienaturalny uśmiech, wiadoma sprawa, że trzeba trzymać pozory. Jednakowoż tak naprawdę nie ma najmniejszego sensu rozmawiać w tym momencie na temat tego w jaki sposób żyje typowy mieszkaniec USA. Pomyślmy czy faktycznie należy wybielić własne zęby. Niewątpliwie warto raz na jakiś czas pójść na zabieg wybielający zęby!

Uzębienie gwiazdy filmowej

Czy wiesz, że artysta, który wygrywa Oscara, razem z legendarną statuetką otrzymuje zwykle także talon na zabieg wybielania uzębienia? To nie dziwota, wszakże idealne uzębienie jest kluczowe w tej branży. I nie tylko.

Metoda walki lekarzy dentystów ze schorzeniem uzębienia i dziąseł, które zwie się paradantozą.

Sprzęt dentystyczny
Niejednokrotnie pacjenci skarżą się swym stomatologom, że w czasie nadgryzania twardszych produktów dokucza im ból, a przy szczotkowaniu jamy ustnej miewają krwawienia z dziąseł. Skutkiem owych dolegliwości bywa np. niedobrana szczoteczka czy też pasta lub nieodpowiednia metoda mycia zębów. Prowadzi to do odsłony szyjek zębowych, czyli korzeni, a w rezultacie do ich nadwrażliwości i bólu.

Walczymy z kamieniem nazębnym…

Jak skutecznie pozbyć się próchnicy?
O konieczności konsekwentnego niszczenia kamienia nazębnego mówi się dużo. Dlaczego jest to tak ważna sprawa? Bo kamień nazębny może stać się przyczyną wielu poważnych zagrożeń z jamą ustną (np. próchnica). Kamień nazębny, który twardo trzyma się przy brzegu dziąseł, musi zostać możliwie jak najszybciej.