Archiwum: zęby

zęby

Sprzęt dentystyczny nowoczesnego dentysty

W dwudziestym pierwszym wieku dbamy o zdrowie dużo bardziej niż w poprzednich dziesięcioleciach. Jest to wynik większej wiedzy o chorobach oraz ich źródłach. Dzisiaj wiemy, jakie są przyczyny licznych chorób oraz jakie spustoszenia sieją one w naszych organizmach. Mamy świadomość, że nieprawidłowe funkcjonowanie jednego organu może przyczynić się na złe samopoczucie i chorobę w całym organizmie.

Jak właściwie przeciwdziałać zapaleniu dziąseł i parodontozie?

Aby długo cieszyć się uroczym uśmiechem oraz zdrowymi zębami nie wystarczy że będziemy je szorować po każdym posiłku. Zgodnie z powszechną opinią najgroźniejszym i najczęstszym zagrożeniem dla zębów jest próchnica. Okazuje się jednak, że jeszcze częściej atakuje nasze uzębienie parodontoza. Jakie są jej najczęstsze symptomy? W jaki sposób jej zapobiec? Jak ją wyleczyć?

Po co przydałoby się wybielić swoje zęby?

W USA niemal wszyscy potrafią zadbać o własne uzębienie. Być może dlatego, że generalnie Amerykanie, mieszkańcy USA, są znani z tego, iż często się uśmiechają? Pewnie często to w zupełności wymuszony uśmiech, wiadomo, że należy trzymać pozory. Jednakowoż tak naprawdę nie ma większego sensu rozmawiać w tym momencie odnośnie tego w jaki sposób funkcjonuje przeciętny mieszkaniec Stanów Zjednoczonych. Pomyślmy czy naprawdę trzeba wybielić własne uzębienie. Niewątpliwie przydałoby się raz na jakiś czas iść na zabieg wybielający zęby!